Jak zacząć promować się na Instagramie? Sprawdź nasze wskazówki!

Jak zacząć promować się na Instagramie? Sprawdź nasze wskazówki!

Instagram stwarza wiele możliwości. W dzisiejszych czasach jest jednym z głównych narzędzi przekazu w sieci. Osoby które potrafią z niego korzystać mogą dotrzeć do szerszej liczby odbiorców i potencjalnych klientów, i mówię tu zarówno o blogerkach modowych jak i kancelariach adwokackich. Tak różne branże mogą w jednakowy sposób czerpać z dobroci jakie niesie ze sobą posiadane konta na Instagramie.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Instagram jest banalnym narzędziem! Mówię całkiem serio! Obsługa konta jest dziecinnie prosta; wystarczy wyczarować zdjęcie, dodać hashtagi i udostępnić. Żeby było jeszcze prościej aplikacja udostępnia nam wiele ciekawych filtrów fotograficznych, dzięki którym można stworzyć naprawdę ciekawą kompozycję.

Jak więc wykorzystać INSTAGRAM w swojej firmie?

 

1. ZAPOZNAJ SIĘ Z APLIKACJĄ ZANIM ZACZNIESZ WYKORZYSTYWAĆ JĄ W SWOJEJ FIRMIE

Jeżeli to Twoje pierwsze podejście do aplikacji – sprawdź jej działanie na prywatnym koncie! Baw się platformą, rób zdjęcia z wykorzystaniem różnych filtrów, dodawaj hashtagi i udostępniaj. To pomoże przyzwyczaić się do nowej także przekonasz się jak inni reagują na określone treści. Dzięki temu unikniesz również niechcianej „wtopy”.

Gdy zrozumiesz już mechanizm działania Instagrama, załóż osobne konto dla swojej firmy (o tym jak to zrobić w kolejnym poście).

 

2. ZDJĘCIA -TO ONE PRZYCIĄGAJĄ WZROK

Ciekawe zdjęcie to podstawa dotarcia do jak największej rzeszy osób. Dzięki dobremu zdjęciu istnieje większa szansa, że osoba zatrzyma się, przejrzy opis a nawet wejdzie na profil (a na tym zależy nam najbardziej).

Jakie zdjęcie publikować?

  • Przede wszystkim dobrej jakości (nie ma nic gorszego jak rozmazane, nieostre fotografie),
  • Zdjęcie powinno być związane tematycznie z Twoją firmą/marką,
  • Zadbaj o kompozycję fotografii,
  • Pamiętaj, żeby wyraźnie przedstawić swój produkt (zdjęcie białego misia na białym tle może być nieczytelne dla wielu osób).

 

3. UŻYWAJ ODPOWIEDNICH HASHTAGÓW

Hashtagi to najważniejsza część. To dzięki nim dotrzesz do osób które mogą zainteresować się Twoim profilem a co za tym idzie mogą zostać Twoim klientem.

Upewnij się, że dodajesz hashtagi odnoszące się do Twojego zdjęcia czy branży firmy. Docelowi odbiorcy z łatwością znajdą Cię jeżeli im to ułatwisz.

 

4. ŚLEDŹ INNYCH, ŻEBY INNI ŚLEDZILI CIEBIE!

Podobnie jak w innych sieciach społecznościowych, zaangażowanie jest kluczowe. Kontaktuj się z publicznością i przyjaciółmi, polub i komentuj też inne zdjęcia, ponieważ zwiększa to szanse na znalezienie Twojej firmy na Instagramie.

 

Możemy również pomóc Ci zdobyć większą ilość like i followers’ów na Instagramie. Jeżeli potrzebujesz pomocy – napisz do nas! Możemy wykonać dla Ciebie audyt profilu, doradzić Ci co zmienić i poradzić jak lepiej przedstawić siebie i swoją firmę.

 

Socializeo.pl